درباره پیتاپ

در محفل برنامه نویسان، میخواهیم پروژه‌ها را به دست کسانی بسپاریم که توانایی انجام کار را دارند.

اما سوالی که مطرح می‌شود : چطور بفهمیم که برنامه نویسی که انتخاب کردیم، تجربه کافی و مهارت لازم را داراست؟

در اینجا برنامه نویس‌ها خودشان را معرفی می‌کنند و نمونه کارهای انجام شده خود را قرار می‌دهند و peetup (پیتاپ) نمونه کار انجام شده توسط برنامه نویس را مورد ارزیابی قرار داده و مهر تایید به نمونه‌های انجام شده می‌دهد. جهت اطمینان خاطر کارفرما، پیتاپ در هر ۲۴ ساعت لیست نمونه کارها را مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورتی که کد اختصاصی برنامه نویس در سایت معرفی شده یافت نشود، حذف می‌شود.

نکته مهم : برنامه نویس طی ثبت نام خود و پروژه‌های انجام شده در پیتاپ، باید مراحل ثبت نام را تکمیل و اعتبارات لازم را کسب کنند و درجه اعتماد خود را بالاتر ببرند. در این میان برنامه نویسان تازه کار، با شرکت در آزمون‌ها و کارگاه‌های آنلاین و یا کسب امتیاز از طریق ثبت آموزش آنلاین، می‌توانند نشان (badge) دریافت کنند و به درجه اعتماد خود بی‌افزایند.

از طرفی تحت شرایط و قوانین پیتاپ، می‌توان رضایت کافی از نحوه عملکرد برنامه نویس را بدست آورد. شرایط و قوانین سایت بصورتی تنظیم شده است که برنامه نویس امتیازی کسب می‌کند و در صورتی که امتیاز کسب شده برنامه نویس، بالاتر و نظرات دیگر کارفرمایان مثبت باشد، درصد اعتماد به برنامه نویس انتخاب شده توسط شما، بالاتر خواهد رفت.

برنامه نویسان در پیتاپ پروژه‌هایی را انجام داده‌اند که شما نسبت به حوزه فعالیت و تخصصی که داشته‌اند و متناسب با پروژه شما هستند و با مقایسه شرایط، امکانات و خدمات قابل ارائه توسط برنامه نویس، پروژه خود را به ایشان داده و سر موعد و زمان مقرر پروژه خود را تحویل بگیرید. (بیشتر بدانیم: شرایط عدم انجام پروژه و باز پس گیری مبلغ)

شرایط، امکانات و خدمات ارائه شده توسط برنامه نویس، قابل مذاکره است و در ابتدای پروژه مشخص می‌شوند. در طول انجام پروژه، کارفرما طبق شرایط مذاکره می‌تواند تغییرات لازم را اعمال کند. (بیشتر بدانیم: حل اختلاف بین کارفرما و برنامه نویس)

از طرفی می‌توانید با برنامه نویس وارد مذاکره شوید و اطلاعات پروژه خود را به آنها بدهید و برای انجام آن از برنامه نویس‌ها قیمت‌های پیشنهادی بگیرید. طبق شرایط کلی سایت، می‌توانید حداکثر با ۳ برنامه نویس، پروژه خود را در میان بگذارید و قیمت پیشنهادی بگیرید. (بیشتر بدانیم: شرایط کلی سایت)

نکته مهم : پیتاپ بین کارفرما و برنامه نویس، رابطه‌ای طبق شرایط حقوقی لازم برقرار می‌کند که در صورت تفاهم تمام شده، مبالغ در طول پروژه بصورت فاز‌بندی شده و تحت شرایط قرارداد، منتقل می‌شود. (بیشتر بدانیم: فازبندی و دریافت یا پرداخت هزینه)

پیتاپ محیطی را فراهم کرده تا کارفرما و برنامه نویس در شرایط سالم و توافقات حقوقی لازم، با هم در ارتباط باشند.